De tuin van de dichters. In het hoofd van een vertolker van Robert Schumann | Concert & Publieke verdediging Marco Mantovani

Marco Mantovani c Nine Louvel
Onderzoeksdagen
Data
,
18:30
,
10:00
to
12:30
Location
Flagey, Heilig-Kruisplein, 1050 Brussel & Kleine Concertzaal, Kleine Zavel 5, 1000 Brussel
Reservation
Reservatie deelname verdediging vereist

The Poets' garden. Inside the Mind of an Interpreter of Robert Schumann | Concert & Publieke verdediging

In zijn doctoraatsonderzoek verkent pianist Marco Mantovani de resonantie tussen de muziek van Robert Schumann en de poëtische literatuur. Hij reflecteert over hoe een onderdompeling in Schumanns poëtische wereld de verbeelding van de uitvoerder kan verrijken. Door zijn visie op de rol van de vertolker te contextualiseren, evenals begrippen zoals intuïtie en het onderbewuste, benadrukt hij de belangrijke invloed van extra-muzikale prikkels, in het bijzonder literatuur en poëzie, op zijn artistieke proces.

Geïnspireerd door Schumanns Dichtergarten für Musik, een verzameling literaire citaten over de transcendente kracht van muziek, stelt Mantovani zijn eigen persoonlijke literaire bloemlezing samen. Zijn opnames en deze bloemlezing komen uiteindelijk samen in The Poets’ Garden, een virtuele 3D-ruimte die een inkijk biedt in het innerlijke artistieke proces van de onderzoeker. Deze metaforische omgeving visualiseert hoe literaire fragmenten, opgeroepen door muziek, uit het onderbewuste naar boven komen. Bezoekers worden uitgenodigd om een verbeelding van het brein van de vertolker te verkennen: dwalend door en verdwalen in de labyrintische bibliotheek ervan.

Academische promotor: Matthias Heyman
Artistieke promotor: Jan Michiels

Programma

23 maart 18:30: Concert in Studio 1 in Flagey (Heilig Kruisplein, 1050 Brussel)

Klik hier om tickets te reserveren. 

24 maart 10:00-12:30 : Publieke Verdediging in de Kleine Concertzaal (Kleine Zavel 5, 1000 Brussels)

Klik hier om je te registreren. 

Muziek Concert Flagey 

Robert Schumann, Kreisleriana, op. 16

werken van Johann Sebastian Bach, Franz Schubert, Ludwig van Beethoven, György Kurtág, Heinz Holliger & Jörg Widmann

Deel dit